Prima pagină   |   Harta site-ului   |  Flux RSS    |   Contacte

   |   Text size:
 Română
Voinţa poporului constituie baza puterii de stat. Această voinţă se exprimă prin alegeri libere, care au loc periodic prin sufragiu universal, egal, direct, secret şi liber exprimat. Statul garantează exprimarea voinţei libere a cetăţenilor prin apărarea principiilor democratice şi a normelor dreptului electoral.

 


Ultima actualizare a site-ului:
Miercuri, 03 aprilie 2019
Prima pagină  »  Alegeri locale noi  »  Alegeri locale noi 2011 - 2014  »  Alegeri locale noi, mai 2013  »  Alegeri locale noi, mai 2013  »  Candidați la funcţia de primar şi consilier
Candidați la funcţia de primar şi consilier

    Candidaţi, care au depus actele pentru înregistrare la funcţia de primar şi consilier
    pentru alegerile locale noi din 19 mai 2013

     

    Denumirea localităţii

    Numele, prenumele candidatului

    Data depunerii actelor

    Data înregistrării concurentului electoral

    Formaţiunea politică

    Ordinea includerii în buletinul de vot conform tragerii la sorţi

    Notă

    1. com. Chetrosu,
    r-nul Anenii Noi
    (alegerea primarului)

    1. Zalevschi Leonid,
    a.n. 1973, inginer, diriginte de şantier, SRL ,,Consit-PRO”.

    12. 04. 2013

    15.04.2013

    Partidul Liberal Democrat din Moldova

    1

     

    2.Iachimenco Valentina,
    a.n.1961, pedagog, profesor, Gimnaziul "Grigore Vieru”, s. Chetrosu .

    12. 04. 2013

    15.04.2013

    Partidul Democrat din Moldova

    2

     

    3. Cerenciuc Profir,
    a.n. 1959, mecanic, temporar neangajat în cîmpul muncii.

    14. 04. 2013

    17.04.2013

    Candidat independent

    3

     

    4. Leca Ivan,
    a.n. 1978, jurist, director,
    ÎI "Leca Ion”.

    15. 04. 2013

    17.04.2013

    Partidul Liberal

    4

     

     5. Alexei Ion,
    a.n. 1961, inginer, inspector securitate, SA "Gările şi staţiile auto” .

    15. 04. 2013

    17.04.2013

    Partidul Politic Partidul  Popular din Republica Moldova

    5

     

    6. Ignat Oleg,
    a.n. 1970, jurist, temporar neangajat în cîmpul muncii

    16.04.2013

    17.04.2013

    Partidul Acţiunea Democratică

    6

     

    7. Novac Tudor,
    a.n. 1955, agronom, temporar neangajat în cîmpul muncii.

    16.04.2013

    17.04.2013

    Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

    7

     

    8. Dobînda Anatol,
    a.n. 1964, economist, director, SRL ,,Artizanat”.

    16.04.2013

    17.04.2013

    Candidat Independent

    8

     

    9. Moiseev Andrei,
    a.n. 1974, muncitor, temporar neangajat în cîmpul muncii.

    17.04.2013

    22.04.2013

    Partidul Politic Partidul “RENAŞTERE”

    9

     

    2.com. Manta,
    r-nul Cahul
    (alegerea primarului)

    1 . Hîncu Violeta, a.n. 1976, contabil, director-executiv A.C.Î. “Crihana Veche”.

    12. 04. 2013

    19.04.2013

    Partidul Liberal Democrat din Moldova

    1

     

    2. Pascal Ion, a.n. 1957, pedagog, şef, Secţia Cultură Tineret şi Sport, Consiliul raional Cahul

    12. 04. 2013

    19.04.2013

    Partidul Democrat din Moldova  

    2

     

    3.Lazăr Angela, a.n. 1970, jurist, şef, Serviciul resurse umane, Universitatea de Stat „B. P. Hasdeu”.

    12. 04. 2013

    19.04.2013

    Partidul Acţiunea Democratică  

    3

     

    4.Păduraru Constantin, a.n. 1968, pedagog, profesor, Liceul Teoretic “Ion Creangă” Cahul.

    15. 04. 2013

    19.04.2013

    Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

    4

     

    5. Neagu Dumitru, a. n. 1973, jurist, profesor, Gimnaziul “Alexei Mateevici”, comuna Manta.

    16.04.2013

    19.04.2013

    Partidul Politic Partidul Popular din Republica  Moldova 

    5

     

    6. Pascal Dumitru, a. n. 1961, pedagog, pădurar, Serviciul Silvic “Manta-V”.

    17.04.2013

    22.04.2013

    Candidat Independent

    6

     

    3. com. Mincenii de Jos,
    r-nul Rezina
    (alegerea consilierilor)

    1. Partidul Democrat din Moldova

    15.04.2013

    19.04.2013

    14 candidaţi pe lista PDM

    1

     

    2. Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

    17.04.2013

    19.04.2013

    14 candidaţi pe lista PCRM

    2

     

     3. Partidul Liberal

    18.04.2013

    22.04.2013

    5 candidaţi pe lista PL

    3

     

    4.Partidul Politic ,, Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

    18.04.2013

    22.04.2013

    5 candidaţi pe lista PPSRM

    4

     

    5. Partidul Politic Partidul “RENAŞTERE”

    18.04.2013

    22.04.2013

    9 candidaţi pe lista PP ”RENAŞTERE”

    5

     

    6. Partidul Liberal Democrat din Moldova

    18.04.2013

    22.04.2013

    11 candidaţi pe lista PLDM

    6

     

    4.sat. Visoca,
    r-nul Soroca
    (alegerea primarului)

    1. Buzilă Marin,
    a.n. 1959, pedagog, director, Liceul Teoretic Visoca.

    13.04.2013

    16.04.2013

    Partidul Democrat din Moldova

    1

     

    2. Gorceag Nona,
    a.n. 1970, economist, perceptor fiscal, primăria Visoca.

    13.04.2013

    16.04.2013

    Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

    2

     

    3.Vescu Viorica,
    a.n. 1976, economist.

    16.04.2013

    18.04.2013

    Partidul Politic Partidul Popular din Republica Moldova

    3

     

    4. Pleşca Grigorii,
    a.n. 1963, inginer silvic, ocolul silvic Şolcani.

    16.04.2013

    18.04.2013

    Candidat Independent

    4

     

    5. Rotaru Aliona,
    a.n. 1970, pedagog, profesor, Gimnaziul Teleşeuca.

    17.04.2013

    19.04.2013

    Partidul Liberal Democrat din Moldova

    5

     

    6. Branişte Eduard,
    a.n. 1963, pedagog, educator, şcoala auxiliară Visoca.

    18.04.2013

    19.04.2013

    Partidul Liberal

    6

     

    5.sat. Olişcani,
    r-nul Şoldăneşti
    (alegerea primarului)

    1. Sveclă Andrian,
    a.n. 1963, mecanic, mecanic-şef, SA ,,Drumuri Şoldăneşti”.

    12. 04. 2013

    15.04.2013

    Partidul Democrat din Moldova 

    1

     

    2. Ţurcanu Valentina,
    a.n.1967, contabil, IMSP CS Olişcani.

    12.04.2013

    15.04.2013

    Partidul Liberal Democrat din Moldova

    2

     

    3. Barcari Victor,
    a.n. 1963, şofer, vînzător, ÎI "Barcari Maria”.

    15.04.2013

    16.04.2013

    Partidul Politic „ Partidul Socialiştilor din Republica Moldova”

    3

     

    4. Garabajiu Teodor,
    a.n. 1984, pedagog, profesor, Liceul Teoretic ,,Ştefan cel Mare”, or. Şoldăneşti.

    15.04.2013

    16.04.2013

    Partidul Acţiunea Democratică

    4

     

    5. Leşan Parascovia,
    a.n. 1959, agronom, vînzător, ÎI ,,Dan Pleşca”.

    17.04.2013

    18.04.2013

    Partidul Politic Partidul Popular din Republica Moldova

    5

     

    6. Panfilii Ştefan,
    a.n. 1987, jurist, inspector inferior, Inspectoratul naţional de patrulă.

    18.04.2013

    19.04.2013

    Partidul Comuniştilor din Republica Moldova

    6

     

    7. Taban Mihail,
    a.n. 1952, contabil, cooperativa "Drum Nou”.

    18.04.2013

    19.04.2013

    Partidul Liberal

    7

     


    Prima pagină  »  Alegeri locale noi  »  Alegeri locale noi 2011 - 2014  »  Alegeri locale noi, mai 2013  »  Alegeri locale noi, mai 2013  »  Candidați la funcţia de primar şi consilier


    20.11.2018
    ANUNȚ DE PARTICIPARE privind achiziționarea stațiilor de lucru, periferice și imprimate prin procedura de achiziție publică Licitație deschisă
    20.11.2018
    ANUNȚ de participare privind achiziționarea camerelor video pentru sistemul de înregistrare video în secțiile de votare la alegerile parlamentare din 24 februarie 2019 prin procedura de achiziție publică Licitație deschisă.
    19.11.2018
    CEC recomandă partidelor politice să-și ajusteze actele interne ce reglementează activitatea organelor centrale ale partidului politic și să le aducă în concordanță cu prevederile legislației electorale
    19.11.2018
    ANUNȚ privind consultarea publică a proiectului de hotărîre a Comisiei Electorale Centrale „Pentru aprobarea Regulamentului cu privire la procedura de validare, ridicare și atribuire a mandatelor de consilier”
    14.11.2018
    Ședința Comisiei Electorale Centrale din 14 noiembrie 2018
    14.11.2018
    Au fost stabilite caracteristicile tehnice pentru sistemul de înregistrare video în secțiile de votare realizat în cadrul alegerilor parlamentare din 24 februarie 2019
    13.11.2018
    ANUNȚ de participare privind achiziționarea computerelor portabile (laptopuri) pentru asigurarea cu echipament de calcul a contabililor și operatorilor din cadrul CECE.
    13.11.2018
    ANUNȚ de participare privind achiziționarea de STORAGE(procedură repetată).

     

     

     

     



    Facebook YouTube Flux RSS
    Twitter Instagram Odnoklassniki

     


     


    CEC ÎN IMAGINI FOTO
    Vezi galeria foto
    © 2019 Comisia Electorală Centrală a Republicii Moldova
    Toate drepturile rezervate | Site elaborat de MoldData

    Adresa: Vasile Alecsandri, 119, Chişinău Republica Moldova
    Tel.: (+373 22) 251-451  Fax: (+373 22) 234-047
    Email: info@cec.md

    Total vizitatori: 1327072051
    Total(unici) ieri: 325
    Total azi: 191
    Online: 4
    PAGINA ÎN SUS